Ekologiczne okna dachowe zPVC

18 lipca 2022

 

fotPrzy budowie lub remoncie domu możemy sięgnąć po wyroby z recyklingu, dokładając swoją cegiełkę do ochrony środowiska. Takie działanie bardzo dobrze wpisuje się w filozofię gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), zgodnie z którą to, co zużyte może być przetworzone i posłużyć nam ponownie. Jeśli planujemy więc montaż nowych lub wymianę istniejących okien dachowych, dobrym rozwiązaniem jest wybór produktów przyjaznych naturze, z łatwością poddawanych recyklingowi.

 

Okna dachowe wybieramy z myślą o tym, że posłużą nam bezproblemowo przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Mają zapewniać domownikom komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii – zdobić i chronić nasz dom. Przy zakupie zwracamy zatem przede wszystkim uwagę na ich design oraz parametry termiczne. A czy tego typu wyroby mogą być również ekologiczne i pochodzić z recyklingu? Okazuje się, że tak – obecnie recykling to nie tylko zbieranie makulatury i plastikowych butelek. Rozwój technologii sprawił, że zielone budownictwo jest dziś na wyciągnięcie ręki.

Eko-logiczny wybór

Już od lat w Polsce bardzo popularne są pionowe (inaczej nazywane fasadowymi) okna PVC. Doceniliśmy ich zalety, jak wysoka trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych,estetyczny wygląd, bardzo dobre parametry użytkowe oraz korzystna cena. Teraz do swojego domu możemy również wybrać okna dachowe z PVC. Co więcej, znajdziemy takie, które są wykonane z powtórnie przetworzonego surowca. Dlaczego jest to ważne? Wykorzystanie przy produkcji okien aluminiowo-tworzywowych komponentów z recyklingu ma bardzo duży, pozytywny wpływ na ochronę środowiska, gdyż znacząco zmniejsza ilość odpadów i pomaga ograniczyć zapotrzebowanie na paliwa kopalniane, np. ropę naftową.

Przykładem tego typu, „zielonego” rozwiązania są okna dachowe FAKRO z PVC. Profile ich ościeżnicy aż w 63% wytworzone są z surowca pochodzącego z recyklingu. Materiały użyte do produkcji, jak szkło, profile PVC, aluminium oraz elementy stalowe mogą być też ponownie wykorzystane praktycznie w 100%. Okna zapobiegają również stratom ciepła, przyczyniając się do znacznych oszczędności w ogrzewaniu i do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, dzięki czemu zyskujemy czyste powietrze. – Nasze okna dachowe z PVC wyposażone są w trzyszybowe pakiety podnoszące ich energooszczędność, a montowane wraz z kołnierzem Thermo zyskują o nawet 15% lepszy współczynnik przenikania ciepła. Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów jest wpisane w DNA FAKRO. Działamy z troską o komfort i zdrowe życie przyszłych pokoleń, zgodnie z nasząfilozofią GO GREEN– mówi Elżbieta Solewska, Specjalista ds. Marketingu i Współpracy z Architektami z firmy FAKRO, Partnera kampanii „DOBRY MONTAŻ-BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”.

Okna dobrze dopasowane – oszczędność dla nas i dla środowiska

Okna dachowe PVC bardzo dobrze pasują do każdej przestrzeni – sprawdzą się nie tylko w sypialni i pokoju dziecięcym, lecz także w pomieszczeniach, gdzie panuje podwyższona wilgotność powietrza, jak kuchnia czy łazienka. Wszędzie tam zapewniają mnóstwo naturalnego światła, możliwość wymiany powietrza, a przy tym skuteczną ochronę przed stratami cennego ciepła. Bez problemu dopasujemy je do charakteru wnętrza –możemy postawić na przykład na kolor biały lub okleiny takie, jak sosna czy złoty dąb, które wyglądają niczym naturalne drewno. Nowością w FAKRO jest także okleina w kolorze antracytu, który nada wnętrzom nowoczesnego wykończenia. Wraz z atrakcyjnym designem zyskujemy też wysoką trwałość, gdyż okna dachowe z PVC nie pochłaniają wilgoci i nie potrzebują malowania oraz częstych konserwacji. Co istotne w obliczu gwałtownych zmian pogody, z jakimi mamy ostatnio do czynienia, FAKRO oferuje dożywotną gwarancję szyb hartowanych na gradobicie, więc możemy spać spokojnie, gdy na zewnątrz szaleje ulewa z gradem.

Wiele osób ociepla teraz swoje domy, instaluje bardziej wydajne źródło ogrzewania, a przy tym wymienia też stare, zużyte okna i drzwi zewnętrzne na energooszczędne wyroby. Nowoczesne okna dachowe PVC dobrzesprawdzają się nie tylko przy nowych inwestycjach, lecz także przy termomodernizacji. Ich montaż może się odbyć bez konieczności naruszania szpalet, a więc prosto, szybko i bez zbędnego bałaganu. Wybierając świadomie, np. ekologiczną stolarkę okienną z recyklingu, oszczędzamy więc swój czas i pieniądze, a także środowisko naturalne. To szansa na lepsze życie dla nas i dla przyszłych pokoleń.

***

Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻBUDUJESZ DLA POKOLEŃ”: Anwis, BFT, Deceuninck, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Krispol, Metal-Plast, Pol-Skone, PORTA, Profix, Selena, Soudal, WIŚNIOWSKI. Patroni honorowi: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, EPPA (European Trade Association of PVC Window System Suppliers), Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patroni medialni: Budnet.pl, Budownictwo.co, „Buduj Energooszczędnie”, „Budujemy Dom”, „Dom Idealny”, „Dom szyty na miarę”, Drzwi21.pl, Ekobudowanie, „Ekspert Budowlany”, Kupdom.com.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, Ładnydom.pl, „Manager Report”, „Monter Stolarki”, „Murator”, „Najciekawsze Projekty”, Obud.pl, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, „RBT Magazyn”, Receptynadom.pl, Stolarkabudowlana.eu, „Świat Szkła”, „Teraz Środowisko”.

Strona internetowa kampanii: dobrymontaz.com

Fanpage kampanii na Facebook’u:https://pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.