Najlepsze sposoby na oszczędzanie czasu – inteligentny dom

28 czerwca 2021

fotSztuczna inteligencja to temat, który elektryzuje świat. Dziś trudno wyobrazić sobie bowiem nowoczesną gospodarkę bez tego typu technologii. Coś, co niegdyś wydawało się fantastyką naukową, obecnie przynosi wiele korzyści nie tylko przedsiębiorcom i twórcom, lecz także konsumentom.

Dlatego domy coraz częściej posiadają inteligentne systemy, które odciążają nas w rutynowych pracach, zwiększają komfort życia i co niezwykle ważne – pozwalają oszczędzać czas.A to on we współczesnych społeczeństwach stał sięprzecież wartością deficytową.

 

Doba ma tylko 24 godziny. Codziennie każdy człowiek ma do dyspozycji tyle samo czasu i jedynie od nas zależy, jak go spożytkujemy. Mija dzień, miesiąc, rok… życie jest zbyt krótkie, aby tracić choćby parę minut na rzeczy tak prozaiczne, jak chociażby ręczne otwieranie bramy garażowej. Dziś dzięki zastosowaniu sprytnych technologii, zyskujemy przestrzeń do realizacji marzeń – zaczynamy korzystać świadomie z czasu.

Domowe centrum zarządzania

Czas obecnie to cenna waluta, dlatego żyjemy w ciągłym biegu, aby zrealizować wszystkie plany. Sporo czynności można wykonać przy pomocy inteligentnych technologii. Dużo uwagi poświęcamy codziennie chociażby na porządki oraz przygotowywanie potraw. Dlatego warto zaopatrzyć się w odkurzacz samojezdny z funkcją mopowania, dzięki któremu generalne sprzątanie będziemy robić tylko raz w tygodniu. Na rynku są ponadto dostępne urządzenia typu multicooker, które znacząco upraszczają gotowanie, zwłaszcza jeśli postawimy na dania jednogarnkowe.Pozostaje jeszcze zmywanie naczyń, ale taki wynalazek jak zmywarka skutecznie oszczędza nasz czas, aw dodatku wodę. Co więcej, znajdziemy już w sklepach takie sprzęty AGD, którymi możemy sterować na odległość przy pomocy aplikacji. Wiele rzeczy można ponadto zrealizować zdalnie, np. zakupy. Obecnie nawet urzędy pozwalają załatwiać sprawy na odległość za pośrednictwem profilu zaufanego. Służba zdrowia przeszła również rewolucję cyfrową, a więc niezbędne recepty możemy uzyskać za pośrednictwem szybkiej teleporady. Zautomatyzować warto też dbanie o ogród, choćby dzięki zastosowaniu kosiarki automatycznej czy inteligentnych systemów nawadniających.

Za jednym przyciskiem

Kolejnym ważnym elementem jest automatyka do bram wjazdowych i garażowych. Za pomocą automatów do bram, możemy otwierać i zamykać wjazd na posesję czy do garażu szybko i komfortowo,w duchu SMART przy użyciu pilota lub aplikacji w smartfonie.Docenimy tę opcję również, gdy będziemy zajęci np. gotowaniem obiadu, aokaże się, że mamy niespodziewanych gości – wówczas bez konieczności odrywania się od pracy,wpuścimy ich na podwórze.Pamiętajmy jednak,aby wybrać produkty od sprawdzonego producenta, dopasowane do naszych potrzeb. –  Rozwiązania z oferty BFT pozwalają na wyszukiwanie i diagnozowanie usterek w trybie zdalnym, co pozwala oszczędzać czas w przypadku ich wystąpienia. To wszystko jest możliwe za sprawą oprogramowania U-Base dla instalatorów, którepracuje w trybie online lub offline – wykorzystuje wówczas informacje dostępne w miejscowej bazie danych w komputerze, na którym jest zainstalowane– tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska, producenta wysokiej jakości automatyki do bram.

Inteligentne rozwiązania sprawdzą się również w przypadku domowych instalacji, np. zdalne zawory rur systemu wodociągowego i czujniki zalania, które odcinają dopływ wody w sytuacji awarii, nawet podczas naszej nieobecności wdomu. Pozwalają szybko rozwiązać problem, czasem nawet na odległość. Niezwykle pomocne są także czujniki pożaru czy czadu, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie.

Świat technologii dynamicznie się zmienia, a wraz z nimi nasze domy. Dzięki inteligentnym urządzeniom, mamy więcej czasu na przyjemności i realizację marzeń, wyręczają nas bowiem w wielu trudach dnia codziennego. Co pokaże przyszłość? Z pewnością, znów nas zaskoczy kolejnymi innowacjami.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.