Nastrojowe wnętrze w kolorach roku 2021

25 stycznia 2021

fotZima to czas, w którym lubimy rytuały związane z ciepłem. Przytulny, miękki koc, filiżanka gorącej kawy czy kakao, relaksujące światło aromatycznej świecy i od razu czujemy się lepiej, nawet jeśli za oknem zimno iponuro. Do tego odpowiednia aranżacja wnętrza, najlepiej utrzymana w najmodniejszych w tym roku kolorach – słonecznym żółtym i uspokajającej szarości.Jak wykorzystać je we własnym M?

 

Instytut Pantone, tradycyjnie już wytypował kolory odzwierciedlające naturę nowego roku. Wśród nich znalazły się, podobnie jak w 2016 roku,aż dwie barwy: kojąca Ultimate Grey (odcień szarości) i optymistycznaIlluminatingYellow(odcień żółci). Każda z nich ma znaczenie symboliczne– mają dawać otuchę i nadzieję na lepsze jutro. A w dodatku ich liczba podkreśla, że potrzebujemy siebie nawzajem.Na kanwie żółto-szarej kolorystyki możemy więc urządzić modne i optymistyczne wnętrza, w których czuć ducha 2021 roku, pełnego wiary w dobrą przyszłość.

Spokojne tło, żywiołowe dodatki

Sprawdzonym patentem na piękną aranżację pomieszczeń jest wybór stonowanejbarwy wiodącej – w tym przypadku szarości oraz energetycznychdodatków w odcieniach koloru żółtego, które ją uzupełnią.Gdy odpowiednio wyważymy proporcje, rezultat końcowymoże przerosnąć nasze oczekiwania.

Pomalowane na szaro ściany stworzą ponadczasowy efekt, a jeśli użyjemy plamoodpornej farby, jak np. Śnieżka Plamoodporna, powierzchnię łatwo utrzymamy również w czystości przez długi czas.Pamiętajmy, że malowanie to także najszybszy sposób na ponowną zmianę wyglądu wnętrza, kiedy zapragniemy jego metamorfozy.

Jakie wyposażenie dobrać do pomieszczenia. W przypadku salonu, który stanowi centrum życia każdego domu doskonale będzie wyglądała grafitowa sofa– piękna i niezwykle praktyczna – jasne obicia szybko się brudzą, a więc wymagają częstego prania. Aby wybrany przez nas wypoczynek zyskał świeży wygląd, wystarczy przyozdobić go dekoracyjnymi poduszkami, nawiązującymi odcieniem doIlluminatingYellow.W takiej tonacji powinny być także utrzymane inne tekstylia: zasłony, dywany, narzuty… Warto bawić się deseniami i ciekawymi fakturami materiałów, gdyż w ten sposób uzyskamy wielowymiarowy efekt i głębię. Dodatkowo, meble sprawdzą się zarównona białym, jak i czarnym wybarwieniu.W pierwszym przypadku nawiążemy bez problemu do klimatuboho czy stylu skandynawskiego, a w drugim do industrialnego bądź nowoczesnego, dopasowując odpowiednie dodatki.

Tło pełne wigoru, zgaszone wyposażenie

A gdyby tak odwrócić akcenty kolorystyczne w aranżacji? Ten pomysł przypadnie do gustu zwłaszcza osobom, które lubią awangardowe rozwiązania.Nie musimy wymalować na żółto wszystkich ścian, ale np. tylko jedną z nich, tą najbardziej eksponowaną w naszym mieszkaniu. Pozostałe można zaś pokryć szarą farbą, używając np. odcienia „Nowoczesna” z palety barw Śnieżki Plamoodpornej, który złagodzi żywiołowość słonecznej tonacji (jak chociażby „Energiczna” z tej samej kolekcji). Innym ciekawym patentem jest wymalowanie przy użyciu farby strukturalnej, imitującej powierzchnię betonową i zakup mebli o żółtym wybarwieniu, najlepiej w połysku, pamiętając, aby nie przesadzić z ilością takiego wyposażenia (dobrze będzie wyglądać też żółto-złota struktura i szare meble).

Dzięki temu stworzymy oprócz kolorystycznego, dodatkowo interesujący kontrast faktur: mat/chropowatość kontra błysk.– Aktualnie niezwykle modne są również dekoracje 3D na ścianach w postaci cienkich listewek ułożonych szeregowo obok siebie – możemy wykorzystać ten patent np. w salonie, na tzw. ścianie medialnej. Wystarczy ją pomalować na szaro, a listewki na żółto, przyklejając je na środku na co najmniej 1/3 powierzchni. Na takiej konstrukcjiciekawie będzie prezentował się telewizor – tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA.

Każdy rok przynosi nowe wyzwania. Z biegiem lat zmieniamy się i mamy inne oczekiwania, również w kwestii wystroju naszego domu. Za pomocą kolorów możemy w prosty sposób dostosować swoje ukochane miejsce do nowych czasów i związanych z nimi potrzeb. Barwy mają ogromną moc terapeutyczną. W niepewnych czasach doceniamy ich działanie. Bawmy się więc nimi – na zdrowie!

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.