Bezpieczny i wygodny dostęp do parkingu

05 października 2020

fotW dobie pandemii koronawirusa dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania bezdotykowe, zwiększające bezpieczeństwo użytkowników. Doceniamy je, gdyż są wygodne i szybkie w obsłudze. To także sposób na usprawnienie dostępu do parkingów – w przypadku tego typu przestrzeni zlokalizowanych przy obiektach mieszkalnych, biurowych czy przemysłowych bardzo dobrze sprawdzają się szlabany automatyczne, którymi można sterować bezprzewodowo.

Dziś bezkontaktowootrzymujemydo domu dostawę jedzenia zamówionego onlineczy też zdalnie otwieramy i zamykamy drzwi, zyskując szybki, bezpieczny dostęp do pomieszczeń. Z technologii ułatwiających życie możemy korzystać na wielu płaszczyznach. Także, jeśli chodzi o parkowanie – zastosowanie nowoczesnych systemów pozwala na zautomatyzowanie ruchu samochodów, a jednocześnie lepsze zarządzanie i zmniejszenie kosztów utrzymania.Jakie rozwiązania zapewniają efektywną kontrolę, a jednocześnie wygodny dostęp do parkingu?

System dostosowany do potrzeb

Ruch samochodowy niemal wrócił już do poziomu sprzed pandemii, a długofalowe prognozy wskazują na to, że aut na polskich ulicach będzie jeszcze przybywać. To stwarza również konieczność zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc postojowych. Dziś tego typu przestrzenie zyskują nowoczesne oblicze –ochroniarzy zastępują zaawansowane technologicznie systemy dostępu, składające się m.in. z automatycznych szlabanów, stanowisk wjazdu i oprogramowania sterującego, a wszystko może być obsługiwane bezdotykowo. Każdy parking ma jednak swoją specyfikę, więc potrzebne są rozwiązania „skrojone na miarę”. – Przy wyborzeodpowiedniego dla danego parkingu produktu trzeba uwzględnić liczbę codziennych otwarć, wymiary oraz tryb zarządzania szlabanem, np. za pomocą pilota, protokołu komunikacji U-link, kamery oraz zdalnie. Jeśli chodzi o konkretne konstrukcje stanowisk wjazdu czy szlabanów, to najbardziej zaawansowane są modele wolnostojące, bez okablowania, którymi można sterować przez Internet – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny, BFT Polska.

W ofercie BFT znajduje się szereg różnorodnych rozwiązań, zarówno podstawowych – dla niewielkich parkingów o stosunkowo małym natężeniu ruchu, jak i zaawansowanych systemów do obsługi przestrzeni z wieloma miejscami postojowymi. Dla tych ostatnich przeznaczone są profesjonalne bariery elektromechaniczne z serii MAXIMA ULTRA, które zapewniają dużą przepustowość i niezawodność przy intensywnej eksploatacji. Co istotne, są one wyposażone w protokół U-link – bez problemu można je więc zintegrować z systemami zarządzania parkingami lub budynkami. To daje praktycznie nieograniczone możliwości sterowania, np. za pomocą pilota lub poprzez aplikację na smartfonie. Dzięki temu, obsługa ruchu samochodów jest bardzo wygodna i szybka. Również dla użytkowników aut to wyższy komfort oraz bezpieczeństwo, przede wszystkim zaś usprawnienie dostępu do postoju – a przecież „czas to pieniądz”.

Osiedlowe parkowanie pod kontrolą

W nowych osiedlach mieszkaniowych parkowanie często „schodzi pod ziemię”, co zapewnia oszczędność cennego miejsca i możliwość zagospodarowania go w innym sposób, np. poprzez stworzenie zielonej przestrzeni.Starsze obiekty mieszkalne korzystają zazwyczaj z parkingów naziemnych, jednak w dużej mierze planowane były one w okresie, kiedy nie przewidywano jeszcze tak intensywnego ruchu samochodowego, z jakim mamy do czynienia dzisiaj. Aby dostosować osiedlowy parking do współczesnych potrzeb, warto wyposażyć go w nowoczesne systemy zarządzania. – Do zastosowania w otoczeniu mieszkalnym dobrym rozwiązaniem są szlabany automatyczne z ramionami o szerokości od 2 do 6 metrów. Ich prostą obsługą zapewnia protokół U-link – za jego pomocą instalator może punktualnie zarządzać konserwacją urządzeń, sprawnie rozwiązywać ewentualne problemy lub zmieniać ustawienie w zależności od wymagań, także zdalnie – dodaje Andrzej Trojanowski.

Dla wspólnot i spółdzielni zarządzających parkingami osiedlowymi wprowadzenie automatyzacji to mniejsze koszty obsługi przestrzeni postojowej oraz możliwość jej efektywnego monitorowania i lepszej kontroli, a także eliminacji ewentualnych nadużyć. Nie ma konieczności zatrudniania „stróża” czy pełnienia dyżurów przez członków wspólnoty, gdyż wszystkie funkcje sprawuje innowacyjny system, w którym poszczególne elementy są ze sobą zintegrowane. Bardzo ważnym argumentem jest również zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania, zwłaszcza w obszarach budownictwa mieszkalnego. Szlabany z serii MAXIMA ULTRA wyposażone są w pokrywy z oświetleniem RGB, które pełnią funkcję sygnalizatora.Szlabany automatyczne są nie tylko funkcjonalne, lecz także charakteryzują sięatrakcyjnym designem. Dzięki ich wykorzystaniu można również podnieść estetykę przestrzeni, wpisując jej wygląd w nowoczesne trendy architektoniczne.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.