Jak urządzić pomieszczenia zgodnie ze swoim typem osobowości?

17 lutego 2020

fotCzy wszyscy jesteśmy tacy sami?Nie i bardzo dobrze!Nawet jeśli czerpiemyinspiracje z podobnych stylów wnętrzarskich, zupełnie inny jest wystrój pomieszczeń, w których mieszkamy. To one stanowią swoistą ekspresję naszej osobowości.Jakimi kolorami i przedmiotamiotaczać się więc we wnętrzach, tak aby czuć się w nich jak najlepiej?

 

To, w jaki sposób urządzamy wnętrza domu lub mieszkania, wiele mówi o naszym usposobieniu i charakterze. Jak zatem dokonać wyboru odpowiednich kolorów ścian, rodzaju i stylu wyposażenia czy dodatków, aby wyrazić siebie i w zgodzie z własnym temperamentem wspierać swoją naturalną energię? Prezentujemy cztery różne pomysły na aranżację pomieszczeń.

Awangarda – propozycja dla emocjonalnych

Osoby o naturze emocjonalnej, aktywnie uczestniczące w życiu towarzyskim, z pewnością odnajdą się w mieszkaniach urządzonych w stylu awangardowym. Z jego wykorzystaniem, z łatwością podkreślimy własny indywidualizm i odrębność. Tego typu aranżacja powinna opierać się o mocne kontrasty. Awangarda lubuje się we wszelkiego rodzaju printach, za bazę przyjmuje jednak często wszelkie jasne i czyste barwy, jak: czarny, biały, zielony, żółty czy czerwony. Czasem przeplatają się one w tym samym wnętrzu, co w prosty sposób dynamizuje nowoczesny, dość oszczędny design wyposażenia. – Można również odejść od utartych szlaków i jedną ze ścian pomalować w kolorze zgaszonej oberżyny, np. odcieniem „Awangardowa” z palety barw farby Śnieżka Plamoodporna– mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA.Śnieżka Plamoodporna to lateksowa farba do wnętrz, która tworzy trwałą, matową powłokę odporną na zmywanie i szorowanie. Dzięki temu, nie musimy się obawiać o plamy podczas domowych przyjęć, a ściany łatwo utrzymamy w czystości przez długi czas.

Pop-art dla ekstrawertyków

Z kolei osoby, które można określić jako ekstrawertykówz uwagi na ich żywiołowość, dużą otwartość na świat i ludzi, polubią się z wystrojem wnętrza w stylu boho lub pop-art. Ze względu na liczne odwołania do wielkomiejskiego życia i kultury masowej, szczególnie ciekawie mogą prezentować się aranżacje utrzymane w tej drugiej stylistyce.W takich pomieszczeniach królują odważne kolory, a co więcej, wypełnione są one po brzegi niekonwencjonalnymi dodatkami – nie ma więc miejsca na nudę. Dodatkowo, każdy przedmiot ma tu znaczenie i mówi coś o właścicielu. Jest stylowo, elegancko i bardzo odważnie.W mieszkaniach, czerpiących garściami inspiracje z pop-artu, intrygująco będzie wyglądać połączenie koloru żółtego z różem, np. „Energicznej” i „Modnej” z palety barw Śnieżki Plamoodpornej.

Scandi dla introwertyków

Osoby o naturze introwertycznej są zazwyczaj dobrze zorganizowane i kochają perfekcjonizm, lecz nie przepadają za przepychem. Dlatego lubują się głównie we wnętrzach, gdzie króluje minimalizm. Dobrym rozwiązaniem jest więc dla nich aranżacja pomieszczeń utrzymana w stylu skandynawskim. Mimo, że z założenia są one zaprojektowane dość minimalistycznie oraz w sposób maksymalnie funkcjonalny, to nie brakuje też tamrównież elementów, która całość czynią ciepłą i komfortową.  Tego typu aranżacja powinna bazować na naturalnych materiałach i kolorach. Największą popularnością cieszą się połączenia drewna o ciepłej barwie z bielą, szarościami i akcentami czerni. Styl skandynawski może jednak mieć wiele odmian: od folkowej (elementy etno), przez scandi chic (bardziej elegancka odmiana; pojawia się złoto), aż po dark nordic (ciemne kolory).

Ściany możemy wymalować przy pomocy farby o głębokim, niemal grafitowym nasyceniu, np. decydując się na barwę „Rozważna” z gamy kolorystycznej Śnieżki Plamoodpornej. Równie ciekawym i mniej oczywistym wyborem jest w tym przypadku szarość z odcieniem niebieskości, np. „Pożądana” z palety kolorów tej samej farby. Pamiętajmy jednak, że ciemna kolorystyka ścian dobrze komponują się z jasną podłogą. Wówczas taka przestrzeń prezentuje się oryginalnie, ale jednocześnie nie przytłacza. Aby nieco ocieplić klimat wnętrza, warto postawić na drewniane wyposażenie. Nie może się też obyć bez wygodnej, rozłożystej sofy, która stanie w centrum domu.

Klasyka z myślą o racjonalistach

Racjonaliści to osoby, które często wybierają rozwiązania szlachetne i ponadczasowe. W związku z tym styl klasyczny idealnie odpowiada ich potrzebom. – W takich pomieszczeniach, na ścianach dobrze sprawdzi się chłodny beż, podszyty szarością, jak np. kolor „Elegancka” ze Śnieżki Satynowej.  Pasować tu będą również ciepłe barwy z gamy off-white, jak biel z domieszką żółtej ochry – dodaje Anna Szymaszek.

Wnętrze klasyczne może być utrzymane dla przykładu w stylistyce angielskiej bądź eklektycznej,z ciemnobrązowymi meblami o lakierowanym wykończeniu. Urządzając tego typu aranżacje najlepiej postawić na harmonię, umiar i prostotę.  Stonowanej kolorystyce i stylizowanemu, klasycznemu wyposażeniu powinny towarzyszyć szlachetne, dobre jakościowo materiały, np. drewno, kamieńczy skóra.Będą tu także pasować metaliczne dodatki, lecz warto je dawkować z umiarem, aby uniknąć efektu przesytu.

Można powiedzieć, że ilu ludzi, tyle osobowości.Każdy z nas ma przecież swój indywidualny styl i ulubione kolory, którymi lubi się otaczać, wyrażając w ten sposób siebie i swoje emocje. Różnorodne pomysły na aranżacje mogą stanowić doskonałą bazę i zarazem inspirację do kolorystycznych kreacji oraz tworzenia wnętrz, w którym będziemy z przyjemnością spędzać czas.

Żródło: Aveex Sp. z o.o.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.