Kwitnące lato – jak wprowadzić kwietny klimat do sypialni?

03 lipca 2018

Kwiatów pełno – na łąkach i na polach, a także w domowych ogrodach. Moc zapachów i kolorów, która nas otacza napawa optymizmem. Warto przenieść go do domu – zwłaszcza do sypialni, dla której kwieciste wzory mogą być wspaniałym, romantycznym dodatkiem.


Wiosna i lato to moment rozkwitu. Zapach lilii wkrada się wieczorem do domów, zaś berberysy inspirują żółtymi kwiatami na tle czerwieni. Uroku dodaje zieleń, która o tej porze roku jest symbolem życia. I choć trudno wyobrazić sobie dziki ogród w mieszkaniu, kwieciste dodatki, także na ścianach, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, nie tylko dla miłośników natury.
Bez, naturalnie
Czym byłaby wiosna bez lilaków potocznie zwanych bzami? Głęboki i jasny fiolet w połączeniu z delikatną bielą sprawdzą się także w sypialniach, również tych niewielkich – wiele zależy od proporcji kolorystycznych, które zostaną zastosowane.
Kwietną ścianę najlepiej usytuować za łóżkiem. Pierwszy krok to dobranie tła. – Wielokolorowe wzory idealnie prezentują się na delikatnych beżach, wpadających w złoto, takich jak odcień „Spokojne Myśli” z palety barw farby Śnieżka Satynowa. Dzięki temu możemy spokojnie zastosować różne odcienie fioletu, bieli i zieleni, które nadadzą całej kompozycji naturalnego charakteru – mówi Anna Szymaszek, specjalista ds. PR produktowego w FFiL Śnieżka SA.
Zanim naniesiemy wzór kwiatowy na ścianę, warto zastanowić się nad usytuowaniem poszczególnych kiści kwiatów – czy lepiej wyglądać będą w rogach pomieszczenia, czy na przykład w okolicach zagłówka? Bzy możemy namalować samodzielnie lub wykorzystać do tego gotowe szablony, dobierając je zgodnie z naszym upodobaniem.
W sypialni z kwiecistą ścianą zadbajmy też o dodatki w postaci narzuty czy poduch, które staną się idealnym zwieńczeniem kwietnej kompozycji. Tu też warto postawić na jasne tło – np. białe pokrycie na łóżko, do którego dobierzemy zielone dodatki symbolizujące naturę.
Kwiat w kolorach zachodzącego słońca
Berberys kojarzymy głównie z żywopłotów, w otoczeniu których wyróżnia się piękną czerwienią. Przeniesienie pełnej gamy kolorystycznej tego popularnego krzaka do sypialni mogłoby być przytłaczające, ale warto zainspirować się jego barwami. Podobnie jak w przypadku innych kwiatów, również i tu dobrze jest postawić na jasne tło.
Głęboka czerwień i intensywna żółć mocno ze sobą kontrastują, dlatego połączone dają wrażenie większych przestrzeni. Przykładem mogą być czerwone drzwi osadzone w żółtej ościeżnicy albo zasłonki pięknie odzwierciedlające zachód słońca. W obu przypadkach sypialnia nabierze ciepła, które cały rok przypominać nam będzie o pięknej wiośnie.  Warto dodać też kilka poduszek – rozrzucone na jasnej narzucie dodadzą jej naturalności. Uzupełnieniem berberysowej aranżacji będą też żółte krzesła z czerwonymi nóżkami albo kolorowe ramki na wakacyjne zdjęcia.
Zafloksowani
Kwiaty o najbardziej intensywnym zapachu – floksy – występują najczęściej w trzech kolorach: białym, różowym i fioletowym. Kwitną od czerwca, aż do mrozów przez cały czas ciesząc nas urokliwą kwiatową kulą.
Jako kwiatowy wzór w sypialni dobrze komponować się będą w pięknej drewnianej ramie. – Wzory kwiatowe możemy aranżować na wiele sposobów. Floksy, ze względu na długie łodygi namalujmy na jasnej ścianie, a następnie oprawmy w ramkę, co stanowić będzie nietuzinkową aranżację – dodaje ekspertka ze Śnieżki. Kwiaty na ścianie można malować farbą akrylową, dobierając odpowiednie barwy.
Ten rodzaj kwiatowego wzoru możemy często zmieniać – wystarczy pomalować ramkę lub nałożyć na nią delikatną, ręcznie robioną zazdrostkę, dzięki czemu stworzymy imitację okna bezpośrednio nad łóżkiem. Naprzeciw ramy, jeśli mamy taką możliwość, powieśmy lustro – floksy będą nam towarzyszyć z każdej strony umilając wieczory.
Jako dodatek do sypialni wstawmy do wazonów prawdziwe floksy. Ich zapach będzie unosił się w powietrzu, zwłaszcza, że ten rodzaj kwiatów ciętych utrzymuje świeżość nawet do kilku tygodni.  
Makowe pola
Czym byłyby polskie letnie krajobrazy, gdyby nie krwistoczerwone maki? Wymalowane na ścianach przypominają nam o pięknych, ciepłych i długich wieczorach przez cały rok. Te intensywne w barwie rośliny podkreślą zieleń, czerń, a dla nieskazitelnej bieli będą prawdziwą ozdobą.
Maki prezentują się dobrze szczególnie w dużych sypialniach jako samodzielna dekoracja ściany. To jeden z tych kwiatów, który – aby podbić nasze serca – powinien być duży. Być może wystarczy nawet jeden kłos, żeby odmienić oblicze pomieszczenia. Szablony znacznie ułatwią pracę. W internetowych sklepach dostępne są również gotowe do przyklejenia na ścianę naklejki, dzięki którym będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas wzór prezentuje się idealnie.
Kwiatowa dekoracja dodaje uroku każdej sypialni stanowiąc przepis na udany wiosenny wieczór. Namalowane na ścianie rośliny przypominać będą nam o lecie przez cały rok, nawet wtedy, gdy wakacje będziemy musieli spędzić w mieście. Natura jest piękna i szalona – niech i nasza sypialnia taka będzie.

 

Źródło: redpen.pl

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.