Wnętrze w dobrym stylu

22 czerwca 2012

Alwood_Yawal_1_tub     Mnogość stylów, trendów i inspiracji obecnych we współczesnym wzornictwie, daje szerokie możliwości projektowania i aranżacji wnętrz. Z powodzeniem wykorzystuje się tu różnorodne materiały: szkło, drewno, metal oraz ich połączenia.

Coraz większą popularność w aranżacji pomieszczeń zdobywa aluminium, którego zastosowanie pozwala na uzyskanie efektu lekkości  i elegancji.

Subtelny blask aluminium

     Szerokie możliwości kształtowania aluminium, jego lekkość i uniwersalność, sprawiają, że jest ono stosowane w produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz: w kinkietach, oprawach oświetleniowych, żaluzjach czy też drzwiach – wszędzie tam, gdzie docenia się nowoczesny design i funkcjonalność. Istotne w aranżacji wnętrza, poza wyglądem samych ścian, podłóg   i dekoracji, są elementy zabudowy - drzwi przesuwne, które mogą służyć zarówno do oddzielenia poszczególnych pomieszczeń, jak i do tworzenia wnęk, pełniących również funkcję szafy. Wypełnienie takich drzwi może być różnorodne – wykonane z płyt, szkła kolorowego czy też luster.   W zależności od naszych upodobań wypełnienie może być w formie „przezroczystej ściany”, bądź całkowicie zamknięte. Konstrukcje drzwi przesuwnych powinny charakteryzować się wysoką estetyką, a jednocześnie być wytrzymałe i lekkie – tak, żeby można je było łatwo zasuwać i odsuwać. Na uzyskanie takich parametrów pozwala zastosowanie aluminium, które charakteryzuje się nie tylko funkcjonalnością, ale i atrakcyjnym wyglądem. Subtelny blask aluminium, dodaje całej konstrukcji elegancji i sprawia, że świetnie wpisuje się ona w każdego rodzaju wnętrze.

Jakość polskiego producenta

Alwood_Yawal_1     Duża konkurencja na rynku profili aluminiowych sprawia, że możemy wybierać spośród bogatej oferty produktów. Trzeba być jednak ostrożnym, gdyż niska cena takich konstrukcji często może okazać się pułapką. Większość systemów produkowana jest bowiem w Chinach, co negatywnie odbija się na ich jakości. Na rynku są jednak również polscy producenci, których oferta spełnia wysokie standardy jakościowe – Posiadanie własnego zaplecza produkcyjnego i zespołu konstruktorów gwarantują najwyższą jakość naszych profili. Możemy stale kontrolować ich standard, monitorując każdy etap wytwarzania produktu - tłumaczy Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., która pod marką Alwood produkuje aluminiowe systemy meblowe –  W odróżnieniu od innych producentów nie zlecamy wykonywania profili w Chinach, lecz produkujemy i magazynujemy je na miejscu. Można więc powiedzieć, że nasze produkty są w 100% polskie – dodaje Agnieszka Jeznach.

     W ofercie Alwood można znaleźć dwa rodzaje profili, różniących się od siebie grubością. System 18 jest przeznaczony do budowy drzwi przesuwnych z wypełnieniem o grubości do 18 mm  i charakteryzuje się łatwością składania drzwi oraz dużą trwałością. Lekkie i eleganckie drzwi przesuwne uzyskamy wykorzystując system 10, w którym wypełnienie może stanowić zarówno płyta, jak i szkło, szyba bezpieczna czy też lustro. Oba systemy posiadają powłokę anodowaną, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALAND – zapewnia im to odporność na korozję w warunkach podwyższonej wilgotności i zachowanie trwałej powłoki dekoracyjnej w czasie użytkowania.

Profile w dowolnym kolorze

     Wykorzystanie nowoczesnych technologii w obróbce aluminium pozwala na uzyskanie praktycznie dowolnych kształtów profili i dopasowanie ich do wymagań odbiorców. Pod tym względem szczególnie wyróżniają się systemy Alwood, w których profile mogą być malowane na każdy z kolorów palety barw RAL – Dysponujemy własną lakiernią, gdzie profile malowane są na kolor RAL wybrany przez Klienta – tłumaczy Agnieszka Jeznach – Jeśli płyta do wypełnienia jest koloru zielonego, to taką samą barwę może przybrać profil. Takie rozwiązanie otwiera nowe możliwości w aranżacji wnętrz. Profil – dzięki malowaniu z tzw. „efektem drewna” - może też wyglądać jak naturalnie drewniany element zabudowy – dodaje. Przy wyborze drzwi przesuwnych istotny jest również dobór akcesoriów, takich jak rączki albo listwy. Dobrze, jeśli elementy te są oferowane wraz z resztą systemu, co umożliwia ich łatwe dopasowanie do profili, tak pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą wpłynąć na podniesienie atrakcyjności konstrukcji – np. listwy mogą zamaskować otwory montażowe.
     Zaspokojenie oczekiwań, dopasowanie do potrzeb, nowoczesność i zgodność z najnowszymi trendami to wymogi stawiane przez klientów każdej dobrej marce na rynku.  Jeśli producent potrafi wyjść im naprzeciw, można go uznać za wartego polecenia.

Źródło: Yawal

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.