Trudna sztuka kompromisu, czyli jakie mieszkanie dla dwojga

12 marca 2012

48_img

     Kobiety, jeśli decydują się na zakup mieszkania, zwracają uwagę na ilość pokoi, estetykę budynku, poczucie bezpieczeństwa oraz niezbyt hałaśliwe usytuowanie. Dla mężczyzn z kolei istotna jest cena za metr kwadratowy, oszczędne rozwiązania technologiczne oraz bezpieczeństwo samej transakcji.

     Jak połączyć te dwie płaszczyzny, by wymarzone mieszkanie spełniało wymagania zarówno pań, jak i panów?

     Z analizy agencji badawczej GFK Polonia wynika, że najczęściej na zakup mieszkania decydują się osoby pozostające w długich – formalnych bądź nieformalnych – związkach. Oczywiste jest więc to, że kiedy podejmują decyzję o tak dużym wydatku, rozważają wszystkie „za i przeciw”. Nie zawsze jednak mają takie same priorytety, ponieważ punkt widzenia w przypadku wielu aspektów istotnych przy wyborze wymarzonego „M” determinuje w dużej mierze płeć. Jak zatem znaleźć lokum spełniające wymagania obojga partnerów?

     Ekomieszkanie, czyli oszczędność w zgodzie z naturą

– Rosnącym powodzeniem cieszą się ostatnio proekologiczne technologie, które niosą ze sobą wiele energooszczędnych rozwiązań, takich jak: cam5l-1kolektory słoneczne czy logotermy pomagające znacznie zredukować koszty zużycia H2O poprzez regulację centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Erigo, inwestora poznańskiego osiedla ekologicznego Ecoria.

     Takie nowatorskie alternatywy oszczędzania satysfakcjonują przede wszystkim panów, którzy w porównaniu ze swoimi partnerkami wykazują bardziej rozwinięte zdolności planowania, analizy, a także częściej interesują się techniką, elektroniką czy nowymi technologiami – wynika z danych Europejskiego Portalu Pracy.

     Lokalizację w pobliżu zielonych terenów oraz osiedla zaprojektowane w zgodzie z naturą docenią przede wszystkim kobiety. – Nieświadoma potrzeba stworzenia komfortowej i bezpiecznej przestrzeni dla przyszłej rodziny cechuje przede wszystkim kobiety – mówi psycholog Marta Melka-Roszczyk. – Panie jeszcze długo przed zakupem projektują w wyobraźni swoje wymarzone mieszkanie i nie chcą, by spotkało je rozczarowanie – dodaje.

     Położenie zapewniające dogodną komunikację tramwajową i autobusową, a także bliskość terenów rekreacyjnych w sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego oferuje poznańskie osiedle Quadro House. Mieszkania w tej okolicy spełniają poza tym wysokie wymogi bezpieczeństwa, są ogrodzone, monitorowane i strzeżone. Te z pań, które zwracają szczególną uwagę na estetykę, z pewnością usatysfakcjonuje fakt, że budynki Quadro House zaprojektowane są we włoskim stylu, dzięki czemu cechuje je niebanalny design. Aspektem, na który zwracają uwagę tak panowie, jak i panie, jest wybór dewelopera oraz to, w jaki sposób gwarantuje on bezpieczeństwo transakcji.

     Nowa ustawa deweloperska

     Od kwietnia br. zmieniają się przepisy regulujące kwestie prawne związane z zakupem mieszkania. – Jednym z istotnych elementów tego dokumentu jest wymóg sporządzania umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego – wyjaśnia Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Erigo. – Zgodnie z nowymi przepisamiza wynagrodzenie notariusza będą płacić po równo klient i firma. W trosce o kieszenie naszych klientów już teraz wynegocjowaliśmy korzystne warunki u notariuszy, dzięki czemu taksa jest o połowę tańsza –

     Kolejnym ważnym punktem w ustawie jest zapis zabezpieczający finanse inwestującego nabywcy na etapie budowy. Wymaga on, by pieniądze były wpłacane nie na konto dewelopera, ale na jeden z rachunków powierniczych. – Na potrzeby poszczególnych projektów mieszkaniowych powołujemy odrębne spółki celowe, które gwarantują ciągłość finansowania inwestycji. W związku z tym nie obawiamy się wzrostu kosztów w obszarze funkcjonowania i struktury organizacyjnej firmy– mówi Magdalena Górzna-Jaromin. Kwestia zabezpieczenia swoich finansów jest bardzo ważna zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. – O ile statystyczny mężczyzna zwraca uwagę na sprawy formalne związane z finansowaniem mieszkania, wszelkie regulacje prawne gwarantujące mu bezpieczeństwo, o tyle kobieta docenia ogólne wrażenie komfortu, które pozwala jej myśleć – w dalszej perspektywie – o beztroskim wychowywaniu dzieci – zauważa psycholog Marta Melka-Roszczyk.

Źródło: PBG ERIGO Deweloper
 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.