Dopóki będzie istnieć drewno

21 lutego 2012
11

     Początek działalności szwajcarskiej firmy Rűegg datuje się na 1954 r., kiedy Wolter Rűegg w miejscowości Zumikon otworzył zakład montujący kominki. Firma, początkowo licząca dwóch pracowników, stopniowo rozrastała się, by dziś być liderem na rynku europejskim. Wśród licznych osiągnięć warto wymienić, iż w 1959 r. firma Rűegg otrzymała ogólnoświatowy patent na kominki zamknięte, dziś potocznie zwane wkładami kominkowymi.

     Firma Rűegg stale poszukuje nowych rozwiązań technologicznych, wzbogaca również swoją ofertę o nowe produkty. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie jakość i solidność wykonania, połączoną z estetyką dopasowaną do każdego wnętrza. Wkłady kominkowe Rűegg są przeznaczone również do palenia jak w otwartym kominku. Wystarczy unieść drzwiczki aby nic nie dzieliło nas od żywego ognia.Wybrane modele posiadają opcjonalnie grill system, dzięki któremu odnaleźć możemy radość z grillowania przy kominku niezależnie od pory roku.

     Estetyka przeplata się z wygodną eksploatacją i konserwacją, gdyż każdy element wkładu jest łatwy do zdemontowania bez potrzeby naruszania obudowy kominka. Palenisko w każdym urządzeniu Rűegg posiada bardzo stabilną konstrukcję, jest odporne na wahania temperatur jakie zachodzą podczas spalania drewna. Dzięki zastosowaniu bardzo grubego szamotu palenisko nie ulega zniszczeniu nawet po latach eksploatacji.

     W wyniku ogromnej wiedzy zdobytej przez ponad pół wieku, firma Rűegg stale wprowadza nowe technologie. Stworzyła miedzy innymi zamknięty system spalania polegający na tym, iż całkowicie szczelne wkłady nie zużywają powietrza z pomieszczenia. Ponadto kominki poza tradycyjnym ogrzewaniem konwekcyjnym, generują także ogrzewanie radiacyjne i akumulacyjne. Od lat firma Rűegg ze stanowczością i wielkim przekonaniem pracuje nad ulepszeniem procesu spalania poprzez opracowanie optymalnej geometrii paleniska oraz doprowadzenie świeżego powietrza nowego typu. Dzięki temu wkłady Rűegg charakteryzują się znacznym wzrostem jakości spalania i obniżeniem szkodliwych emisji, przyczyniając się w ten sposób do ochrony środowiska.

     Od 1997 r. firma Rűegg posiada certyfikat jakości ISO 9001:2001. „Szwajcarska marka oznacza wysoką jakość”, tak, wszyscy znamy ten utarty slogan, ale kiedy mamy na myśli produkty firmy Rűegg nie jest to puste stwierdzenie. Inwestując w palenisko Rűegg nabywacie państwo jakość, pasję, solidność, ogromne doświadczenie, komfort i estetykę, a od momentu gdy kominek znajdzie się w państwa domu, chwile spędzone przy ogniu staną się cennym, zacieśniającym więzi czasem, nie tylko dla najbliższych.

Źródło: MW ART
 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.