Ponad 50 odmian nowoczesności

21 lutego 2012
6

     Dominique Imbert, twórca firmy Focus, urodził się w Montpellier, w 1940 r. W 1967 r. rzuca szkolną katedrę, by otworzyć w miasteczku Viol-le-Fort pracownię rzeźby w metalu. To tutaj projektuje swój pierwszy kominek, przeznaczony na własny użytek. Wykonuje jego reprodukcje, dla kilku zachwyconych dziełem osób i tak zaczyna się historia firmy Focus. Artysta jest wyjątkowo wymagający jeśli chodzi o jakość wytwarzanych przez siebie dzieł. Obecnie, sprzedaż firmy Focus przekracza 200 modeli miesięcznie.

     Rozwój działalności do krajów Beneluksu, Szwajcarii, Niemiec i Europy Wschodniej (Polski, Rosji, krajów nadbałtyckich) napawa firmę nadzieją na osiągnięcie 60% eksportu. Sukcesy odniesione w Europie, w Azji są przede wszystkim skutkiem troski jaką przykładamy do jakości naszych produktów i to we wszystkich dziedzinach: jakość wzoru poszczególnych modeli, jakość wykonywanych projektów i8 opracowań oraz jakość produkcji. Używanie ciężkich narzędzi przemysłowych, niezbędne przy złożonych formach modeli Focus, łączy się z produkcją typowo artystyczną, umożliwiającą wykonywanie wkładów na miarę oraz dokładną kontrolę wybieranych materiałów. Liczne wyróżnienia otrzymane na azjatyckich i zachodnioeuropejskich targach, wybór poszczególnych modeli przez muzea sztuki współczesnej, jak np. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku i Muzeum Sztuki Współczesnej w Sztokholmie, to nagroda za poświęcenie wielkiej troski nie tylko przy tworzeniu wzoru, ale również do jakości jego produkcji.

     W ofercie firmy Focus znajdują się różne modele kominków. Niektóre występują jako wkłady zamknięte, inne jako paleniska otwarte. Firma Focus proponuje wkłady podwieszane i obracające się o 360°, wkłady podwieszane nieobrotowe, wkłady stałe na nóżce wyposażonej w popielnik i regulację dopływu powietrza z zewnątrz lub oparte na murowanym lub kamiennym cokole oraz modele zintegrowane z murowaną konstrukcją. Ergonomiczne, o kompaktowych wymiarach, modele firmy Focus ładnie wkomponowują się w każdy rodzaj wnętrza. Są to kominki najnowszej generacji, sprzyjające miłej, biesiadnej atmosferze. Z dala od przemijającej mody, Focus kreśli oryginalne, surowe, a zarazem bardzo osobiste linie w historii współczesnego wzornictwa. Wszystkie modele gamy urządzeń Focus posiadają gwarancję na dobre funkcjonowanie oraz na istnienie jakiejkolwiek wady koncepcyjnej, strukturalnej lub produkcyjnej. Gwarancje te obowiązują przez okres 10 lat od dnia uruchomienia wkładu.

Źródło: MW ART
 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.