Osiedle Marcelin i Lasek Marceliński – dobre sąsiedztwo

29 października 2014

ata3 tubCzy wiedzieliście, że jeszcze w latach 40-tych XX wieku Lasek Marceliński był świeżo posadzonym młodnikiem? Rozległe tereny dzisiejszego lasku, kiedyś zajmowało rolnictwo, wysypisko śmieci i… kopalnia piasku. 

 

Od kopalni do piaskownicy, te tereny przeszły długą metamorfozę stając się ulubionym miejscem rekreacyjnym mieszkańców zachodniego Poznania. Zalesienie zaczęto w latach 40-tych, a dziś teren Lasku Marcelińskiego obejmuje 230 hektarów. Znajdziemy tu bardziej dzikie obszary – dom dla licznych gatunków zwierząt, i te zagospodarowane, przypominające park. To między innymi góra saneczkowa, plac zabaw w pobliżu, siłownia na świeżym powietrzu i ogrodzony wybieg dla psów. Ponadto, możemy odpocząć na jednej z 81 ławek, dbać o przyrodę korzystając z jednego z 43 koszy na śmieci, a jeśli na spacerze zaskoczą nas opady, przeczekamy je pod deszczochronem.

Wraz z rozwojem Lasku Marcelińskiego, wzrosła atrakcyjność zamieszkania w jego sąsiedztwie. Od 2011 r. taką możliwość oferuje poznański deweloper Ataner.  U zbiegu ulic Marcelińskiej, Wałbrzyskiej i Świerzawskiej zbudowano cztero-etapowe Osiedle Marcelin. Wiele rodzin już może cieszyć się codziennym kontaktem z tą ostają natury w dużym mieście. Są jeszcze dostępne mieszkania III-ego i IV-ego, a zarazem ostatniego, etapu osiedla. Wszystkie wyposażone są w łącza światłowodowe i kolorowe wideofony. Wysoki standard wykończenia, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo. To miejsce przyjazne rodzinom – mała architektura, centralny plac z fontanną, lokale usługowe i kawiarenki czynią Osiedle dobrym miejscem do zamieszkania. Stawiając na kontakt z naturą, Ataner zadbał o wkomponowanie starych drzew, które wyrosły na terenie pod zabudowę. Otulone lasem z jednej strony, dobrze połączone ze szlakami komunikacyjnymi z drugiej, Osiedle Marcelin to po prostu przyjazna przestrzeń.

Patrząc wstecz, możemy być dumni z takich przemian. Mamy dziś w mieście miejsce, gdzie natura jest na wyciągnięcie ręki i harmonijnie współistnieje z osiedlem mieszkaniowym, a osoby pragnące żyć blisko terenów zielonych nie muszą wyprowadzać się z dala od miasta.

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.