W Poznaniu jak w Berlinie

11 lipca 2014

ataner tubZaczęły się wakacyjne wyjazdy – jakie inspiracje przywieziemy z naszych podróży? Dla ceniących nowoczesny, miejski styl życia wzorem stał się Berlin. Bliskość i łatwy dojazd do stolicy Niemiec sprawiły, że i poznaniacy obrali to miasto za cel weekendowych wypadów. Zwiedzamy, podziwiamy, ale i przesiąkamy wzorcami od naszego zachodniego sąsiada.

Wielu młodych poznaniaków przeszczepia na lokalny grunt pomysły podpatrzone w Berlinie i chcą tu tak żyć. Miast domku na przedmieściach wolą mieszkać w centrum. Liczy się bliskość starej zabudowy, kultury i sztuki oraz restauracji i kawiarni. Sami chętnie przejmują inicjatywę miastotwórczą. Otwierają małe lokale gastronomiczne, galerie, biorą udział w akcjach miejskich. Cenią sobie możliwość zakupu świeżych warzyw i owoców na ryneczku z tradycyjnymi straganami. Mieszkania lubią dekorować unikalnymi przedmiotami. W poznański rytm miejski na stale wpisał się już targ staroci w Starej Rzeźni. Zauważalny jest też trend powrotu nad rzekę. W Starym Porcie na Warcie powstało cumowisko, a w planach jest rozbudowa przystani. Przy Plaży Miejskiej, już corocznie w sezonie letnim działa Mobilne centrum kultury i sztuki KontenerArt. Jeśli cenisz sobie miejski styl życia, warto być w centrum.

W Poznaniu na te potrzeby zareagował rynek nieruchomości. W centrum powstają budynki mieszkalne, które zapewniając komfort i design odpowiadający nowoczesnemu życiu, jednocześnie oferują położenie w sercu miasta. Największa tego typu inwestycja, od poznańskiego dewelopera – firmy Ataner, powstaje u zbiegu Małych Garbar i ul. Bóżniczej. Blisko stąd na Stary Rynek, Cytadelę, rynek na placu wiosny Ludów oraz eko-bazar na placu Bernardyńskim. Spacerkiem dojdziemy nad Wartę, do Starej Rzeźni a w sezonie zimowym – na lodowisko Bogdanka. Oferta Atanera to obiekt biurowo-mieszkalny o urozmaiconej elewacji – zapewniającej brak monotonii. W budynku znajdą się mieszkania o powierzchni od 42 m2 do 87 m2, od kawalerek do czteropokojowych, a także biura, a na parterze – sklepy. W mieszkaniach zaplanowano panoramiczne, szerokie okna, zapewniające dobre nasłonecznienie i widok na centrum miasta. Obiekt został zaprojektowany w pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Zakończenie budowy przewidziane jest na 2015 r.

katalog 12

Źródło: Ataner

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.