Polowanie na okazje czas zacząć

23 sierpnia 2013

targi tubCzy ceny mieszkań będą dalej spadać? To pytanie z pewnością zadają sobie wszyscy ci, który w ciągu najbliższych miesięcy planują mieszkaniowe zakupy. Według wielu ekspertów i analityków rynku nie należy już spodziewać się dalszych spadków cen, a jeżeli już, to nie będą one znaczne.

Jeśli więc ktoś planuje tej jesieni mieszkaniowe zakupy, a przede wszystkim skorzystanie z dobrych warunków kredytowania hipotecznego - poszukiwania może rozpocząć na pierwszej w sezonie edycji Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu.

Kupno mieszkania czy domu już tej jesieni jest dobrym pomysłem nie tylko z powodu akceptowalnego poziomu cen - oferta rynkowa jest bardzo bogata, w największych miastach Polski do kupienia jest aż 48 tysięcy lokali, z czego kilkanaście tysięcy jest gotowych do zamieszkania. Dodatkowo, wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne.

Dodatkowym impulsem do zakupu może być też chęć zdążenia przed wejściem w życie przepisów znowelizowanej rekomendacji S3 - już od przyszłego roku przy zaciąganiu kredytu wymagany będzie wkład własny w wysokości co najmniej 5 proc. wartości nabywanego lokalu. Kupno mieszkania na naszych targach może być trafną decyzją także dlatego, że wystawcy jak zawsze deklarują gotowość do negocjacji cenowych i oferują promocje obowiązujące tylko podczas imprezy – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.

Już 7. i 8. września w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów z Poznania i okolic. Poruszanie się po targach ułatwi specjalna mapa-przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę.
W imprezie weźmie udział blisko 120 wystawców, wśród nich deweloperzy, którzy przygotowali unikalne oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. AGN Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Agrobex, B&W Developer, BRE.locum, DSW Inwestycje, Inrea, Kalbud Deweloper, KM Building, Mak Dom, Osiedle Chabrowe, Poz Inwest, Probud, Qubika Development, Red- Real Estate Development, SAP-Property, TK Invest i wielu innych.

Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych poznańskich deweloperów - stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym Ataner, BRE.locum, Budimex Nieruchomości, Echo Investment, Family House, Iron Tower, JW. Construction, Konimpex, Marcopolo Development, Monday Developmet, Nickel Development, PBG Erigo, Przedsiębiorstwo A. Gregorczyk, PSM Winogrady, Ronson, Skaland, Twoje M i wielu innych. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie posiada domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.

Nowością na Targach będzie zorganizowany pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Sektor Mieszkań i Domów Energooszczędnych/ Oszczędny DOM. W ramach Sektora skorzystać będzie można z porad certyfikowanego architekta domów pasywnych, a także uzyskać szczegółowe informacje na temat kredytów bankowych z dopłatami NFOŚiGW, oraz zapoznać się z technologiami budowy i porozmawiać z wykonawcami domów pasywnych.

Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, House Expert, Metrohouse&Partnerzy i inni.

Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich BZWBK, Credit Agricole, Expander, Home Broker, Open Finance i in.) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości. Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.

Zwiedzający otrzymają towarzyszący targom bezpłatny „Katalog Targowy – Poznań i okolice, jesień 2013". Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?", zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym objaśnienie zasad mającego wejść w życie od przyszłego roku programu rządowych dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych".

Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z firmą Ciuciubabka przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.
Wśród Patronów Honorowych znajdują się m.in. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Miasto Poznań, Polski Związek Firm Deweloperskich i in.

Sponsorem Głównym Targów jest firma Family House, Złotym Sponsorem firma Dymon-Bud, a pozostałymi Sponsorami firmy: PBG Erigo Deweloper oraz Ataner.

Źródło: targi.nowyadres.pl

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.