Nowatorskie rozwiązania w Twoim domu

19 sierpnia 2013

fakro tubTrendy i oczekiwania dotyczące wyrobów stolarki otworowej ciągle się zmieniają, podążając za wymaganiami odbiorców. Każdy rok przynosi kolejne nowinki technologiczne, a producenci prześcigają się w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu, w swoim domu możemy mieć okna i drzwi na miarę XXI wieku.

Branża stolarki otworowej to gałąź gospodarki, w której wiele środków inwestuje się w rozwój nowoczesnych rozwiązań. Takie są bowiem oczekiwania rynku oraz wymagania wynikające z przepisów prawa. W efekcie, nowoczesne okna i drzwi to zaawansowane wyroby, które cechuje wysoka funkcjonalność i termoizolacyjność. – Panująca na rynku stolarki otworowej duża konkurencja motywuje producentów do wprowadzania coraz to bardziej zaawansowanych produktów, opartych na wykorzystaniu nowoczesnych technologii – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji skupiającej producentów, dystrybutorów i dostawców stolarki budowlanej – Ten swoisty "wyścig" odbywa się z korzyścią dla konsumentów, którzy w efekcie otrzymują lepsze, bardziej funkcjonalne i bezpieczne wyroby. Pod względem innowacyjności rodzimi producenci stolarki otworowej prezentują się bardzo dobrze. Wybierając okna, drzwi czy akcesoria dodatkowe renomowanych polskich firm, możemy być pewni, że spełniają one najwyższe standardy jakości – podkreśla Wróblewski.

Okna o wyjątkowych parametrach

Okno dachowe to niezbędny element wyposażenia każdego poddasza. Produkt ten zyskuje na popularności wraz z rosnącym zainteresowaniem, jakim cieszy się wykorzystanie przestrzeni znajdującej się tuż pod dachem budynku. Mając na uwadze funkcjonalność i komfort obsługi, producenci oferują zaawansowane konstrukcje okien dachowych, odpowiadające wymaganiom użytkowników. W przypadku okna dachowego istotne jest zapewnienie jak największej funkcjonalności konstrukcji. W oferowanym przez nas oknie zastosowano chronione patentem rozwiązanie w postaci nowatorskiego systemu okuć, pozwalające na oddzielenie funkcji uchylnej od obrotowej – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO, producenta okien dachowych, firmy zrzeszonej w Związku POiD. Duża powierzchnia przeszklenia zapewnia lepsze doświetlenie wnętrza, dlatego też przygotowaliśmy okna o podwyższonej osi obrotu, dzięki czemu ich konstrukcja może mieć nawet 206 cm wysokości. Użytkownik zyskuje więc świetny widok na okolicę i gwarancję optymalnego dopływu naturalnego światła do pomieszczenia – uzupełnia.
W nowoczesnych oknach dachowych FAKRO wykorzystano również unikalny system wzmocnienia konstrukcji, który podnosi ich bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe. Takie okna to również wyjątkowa energooszczędność. Specjalne konstrukcje z dwu- lub trzykomorowym pakietem szybowym spełniają wymogi budownictwa pasywnego. W przypadku zastosowania kołnierzy uszczelniających, współczynnik termoizolacyjności poprawiony jest o kolejne kilkanaście procent.

Nowoczesna ochrona budynku

Rolety zewnętrzne to nowoczesny i skuteczny sposób na ochronę budynku przed wizytą nieproszonych gości oraz działaniem czynników atmosferycznych – wiatru, deszczu i słońca. Rolety, wyposażone w wysokiej jakości zabezpieczenia antywłamaniowe, łączą w sobie również trwałość i estetykę, co pozwala na wzbogacenie bryły budynku. Zewnętrzne rolety antywłamaniowe to w pełni nowoczesne rozwiązanie dostosowane do potrzeb współczesnych odbiorców. Każdy z nas chce bowiem, aby dom był oazą bezpieczeństwa i spokoju. Zastosowanie rolet pozwala na spełnienie tych wymagań – wyjaśnia Bożena Ryszka, Kierownik Marketingu i PR Aluprof S.A., producenta systemów aluminiowych dla budownictwa, firmy należącej do Związku POiD. Stosowane w naszych roletach rozwiązania: mocna konstrukcja kurtyny zapobiegająca uszkodzeniom podczas uderzenia, wzmocnione prowadnice uniemożliwiające odgięcie profili oraz zabezpieczony patentem mechanizm zapadkowy zapewniają wysoką jakość ochrony w III klasie odporności na włamanie RC3 – dodaje ekspert Aluprof.

Rolety zewnętrzne nie tylko chronią przed włamaniem, ale bardzo dobrze sprawdzają się także w każdych warunkach atmosferycznych. Latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia, a zimą skutecznie zabezpieczają przed deszczem i śniegiem. Z powodzeniem można je więc wykorzystywać na wielu płaszczyznach.
Stosowane przez producentów, innowacyjne rozwiązania mają istotne przełożenie na konkretne parametry użytkowe konstrukcji. Dzięki temu, otrzymujemy okna i drzwi, które są łatwiejsze w obsłudze, bardziej szczelne, bezpieczne i estetyczne. Nowoczesne wyroby stolarki otworowej spełniają wysokie standardy jakości i zapewniają długotrwałą eksploatację.

fakro


Źródło: RedPen

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.