Zielone wyspy w centrum Poznania

05 sierpnia 2013

dach zielony tubW dobie ciągłego rozwoju aglomeracji miejskich inwestorzy wymagają od kolejnych projektów budowlanych maksymalnego wykorzystania powierzchni działki .Oczekuje się kompromisu nowoczesności z ochroną środowiska naturalnego. Idealnym rozwiązaniem są właśnie zielone dachy – ogrody na różnych poziomach budowli takich jak: biurowce, centra handlowe czy osiedla mieszkaniowe.

W miastach zielone dachy przejmują część funkcji terenów zielonych, pochłaniając dwutlenek węgla i wydzielając tlen. Magazynują wodę opadową, przez co odciążają sieć kanalizacyjną, nawilżają powietrze oraz znakomicie pochłaniają hałas.

Dachy z bujną roślinnością to piękny widok zwłaszcza, gdy wokół nas „betonowa" rzeczywistość. W wielkich metropoliach, tego typu rozwiązania są nielicznymi. Warto przyjrzeć się im bliżej, gdyż kryją w sobie wiele zalet i są przejawem ekologicznej postawy , którą należy propagować.

W Poznaniu takim ekologicznym dachem może poszczycić się Wydział Geografii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, czy też Budynek Uniwersytetu Przyrodniczego. W budownictwie mieszkaniowym niewielu deweloperów decyduje się na zastosowanie takiej technologii z powodu wyższego kosztu tego typu rozwiązania.
Przykładem obiektu, pokrytego dachem zielonym jest budynek wielorodzinny przy ul. Krzywej 5 w Poznaniu zrealizowany przez

Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Budowlane BTM Sp. z o.o. Jest to budynek czterokondygnacyjny, jednoklatkowy z halą garażową. Znajduje się w nim 10 mieszkań i 2 lokale usługowe. Jego lokalizacja pozwala na szybkie dostanie się do centrum Poznania, a także zapewnia dostęp do infrastruktury handlowo-usługowej, kulturalnej, miejsc użyteczności publicznej.

Zielone dachy zachwycają swoją oryginalnością, dlatego nie dziwi, że coraz częściej możemy je podziwiać w otaczającej nas rzeczywistości.

dach zielony

Źródło: BTM

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.