IV Kongresu Stolarki Polskiej

30 kwietnia 2013

logo 4Kongres Stolarki PolskiejTegoroczna edycja IV Kongresu Stolarki Polskiej zbliża się dużymi krokami. Już niebawem, w dniach 16-17 maja 2013 roku, w Hotelu Magellan*** Spa & Business spotkają się reprezentanci branży stolarki budowlanej, osobistości ze świata nauki i biznesu oraz przedstawiciele mediów. Program Kongresu obfituje w wiele ciekawych i aktualnych zagadnień.


Uroczyste otwarcie IV Kongresu Stolarki Polskiej, odbywającego się pod hasłem „Branża bez ograniczeń”, nastąpi 16 maja 2013 roku o godz.11.00. Po oficjalnych wystąpieniach, uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusji prowadzonej w ramach I bloku tematycznego zatytułowanego: „Czy polskie firmy branży stolarki budowlanej mają szansę stać się firmami globalnymi?”. Moderatorem bloku będzie prof. dr hab. Zbigniew Dworzecki ze Szkoły Głównej Handlowej, zaś w roli panelistów wystąpią: Ryszard Florek – Prezes Zarządu FAKRO, Leszek Gierszewski – Prezes Zarządu DRUTEX S.A., Jacek Sarnowski – Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND i Krzysztof Domarecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej SELENA FM S.A.

Temat konkurencyjności przedsiębiorstw na zagranicznych rynkach będzie również kontynuowany w II bloku kongresowym pt. „Jak osiągnąć sukces na rynkach zagranicznych?”. W czasie panelu dyskutanci podejmą szereg istotnych kwestii dotyczących m.in. szans i zagrożeń związanych z wyjściem poza rynki europejskie oraz wykorzystaniem eksportu jako dźwigni rozwoju firm. Moderator bloku to prof. dr hab. Jerzy Cieślik - ekspert z Akademii im. Leona Koźmińskiego. Panelistami tej części obrad będą Jacek Konieczny z firmy FAKRO i Jacek Bertrand – Prezes Zarządu BB Bertrand. Po zakończeniu dyskusji w ramach bloków tematycznych odbędzie się Uroczysta Gala Rozdania Certyfikatów dla członków Związku Polskie Okna i Drzwi i ceremonia wręczenia prestiżowych wyróżnień branżowych – Orłów Polskiej Stolarki.

Równolegle do obrad IV Kongresu Stolarki Polskiej, realizowany będzie blok dedykowany dziennikarzom polskim i zagranicznym. Jego uczestnicy wezmą udział w konferencji prasowej, podczas której zapoznają się m.in. z informacjami na temat Branżowego Programu Promocji Branży Stolarki Okiennej i Drzwiowej oraz rynku stolarki w Polsce i jakości polskich okien. Zakończeniem bloku będą indywidualne spotkania dziennikarzy z firmami.

Na Kongresie nie może również zabraknąć dyskusji na temat zmian w prawie, wpływających na funkcjonowanie całej branży stolarki budowlanej. Będzie ona prowadzona w ramach III bloku kongresowego, podzielonego na dwie części. Pierwsza część obrad pt. „1 lipca 2013, co się zmieni dla branży stolarki budowlanej? Czy jesteśmy na to przygotowani?” poświęcona będzie wprowadzeniu Deklaracji Właściwości Użytkowych okien. W roli moderatora dyskusji wystąpi Andrzej Błaszczyk z branżowego portalu oknotest.pl, zaś panelistami będą mgr inż. Jadwiga Tworek i dr Paweł Sulik z Instytutu Techniki Budowlanej, Tomasz Żuchowski z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej a także Artur Głuszcz z firmy M&S Więcej niż Okna i Marcin Tomczyński z firmy Vetrex.

Druga część III bloku, zatytułowana „Rok 2020, szansą dla producentów branży stolarki budowlanej?” dotyczyć będzie szans i zagrożeń związanych z wprowadzeniem dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z 19 maja 2010 roku w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Jej moderatorem będzie Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, a panelistami Tomasz Żuchowski z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, arch. Katarzyna Zielonko-Jung i dr inż. Szymon Firląg z Politechniki Warszawskiej i Ewa Trusewicz – zastępca redaktor naczelnej miesięcznika „Murator”.

Dwudniowy, IV Kongres Stolarki Polskiej zakończy podsumowanie wydarzenia, podczas którego zostaną zebrane wnioski z obrad w formie rezolucji, która posłuży do sformułowania dalszych kierunków rozwoju branży stolarki budowlanej.

Szczegółowy program IV Kongresu Stolarki Polskiej można znaleźć pod adresem:
http://okna.org.pl/kongres/program.php

Redakcja KupDOM

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.