Pobiegaj na osiedlu Marcelin

06 sierpnia 2012

ataner_logo_mini_art

     Popołudniowy spacer po lesie, siłownia przed wyjściem do pracy czy wieczorna partyjka bilarda z sąsiadami to formy aktywnego spędzania czasu, które praktykuje coraz więcej z nas.

     Zdajemy sobie sprawę z tego, że sport i zdrowie są ważnym elementem naszego życia. Jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania w odpowiedniej lokalizacji, możemy być pewni, że te atrakcje będą na nas czekać. Zwolennicy aktywnego wypoczynku coraz częściej decydują się na zakup mieszkania w okolicy, która jest nie tylko „zielona”, ale też oferuje dodatkowe sportowe udogodnienia. Wiedzą o tym deweloperzy, którzy wybierają pod swoje inwestycje te lokalizacje, które oferują szerokie zaplecze sportowe dla mieszkańców.


     W centrum Poznania mieszka obecnie tylko 20 tyś. osób, pozostali wybierają okalające śródmieście dzielnice. Dużo terenów zielonych marcelin_ataner_bieganie_art01 znaleźć można na Grunwaldzie czy na Ratajach. W sercu Grunwaldu, w cichej okolicy tuż obok Lasku Marcelińskiego powstaje nowoczesne osiedle Marcelin budowane przez firmę Ataner. Sąsiedztwo tegoż lasu umożliwia wielogodzinne spacery z rodziną, nornic walking, przejażdżki rowerowe i oczywiście jogging. Na trasie można spotkać ciekawe gatunki roślin, a nawet sarny czy wiewiórki. W lesie znajduje się także malowniczy staw, plac zabaw dla dzieci oraz wybieg dla psów. Bieganie po lesie jest dużo zdrowsze niż po zatłoczonych ulicach miasta, gdyż powietrze jest tam rześkie i świeże. Ponadto ziemisty leśny teren jest lepszy dla stawów biegacza no i widoki także są ciekawsze. Ale to nie wszystko, na co mogą liczyć mieszkańcy tej okolicy. Na osiedlu Marcelin powstanie bowiem centrum sportowe, w którym znajdą się m.in. siłownia, sala gimnastyczna czy bilard.
Ważny jest dla nas nie tylko komfort mieszkańców, ale również ich zadowolenie, dlatego staramy się oferować dodatkowe atrakcje, których nie mają w swojej ofercie inni deweloperzy. Centrum sportowe na osiedlu, które będzie dostępne tylko dla mieszkańców, jest właśnie taką ciekawą propozycją .
– mówi Przemysław Czamański, kierownik marketingu Atanera.


     Na rozległym, ponad 4,5 – hektarowym terenie, powstaną łącznie cztery etapy osiedla z budynkami o różnych wysokościach, od 5 do 8 pięter. Dzięki temu całość będzie wyróżniać się ciekawą architekturą. Mieszkania będą funkcjonalne, przestronne i zaprojektowane tak, by każdy mógł urządzić je wedle własnych potrzeb. Po pracy lub po męczącym joggingu można odpocząć przy placu z fontanną, który znajduje się na środku osiedla. W tej chwili oddawany jest do użytku drugi etap osiedla. Już wkrótce w sprzedaży będzie także kolejny, trzeci etap Osiedla Marcelin.


     Często mamy dużo chęci, by uprawiać sport, mamy nawet motywację w postaci spadku wagi lub lepszej kondycji, ale po kilku rundkach po ulicach czy odwiedzinach siłowni nasz zapał znika równie szybko, jak się pojawił. Tłumaczymy się najczęściej brakiem czasu. Tymczasem jeśli okaże się, że na dojazd do siłowni nie musimy tracić całego popołudnia, a lasek do biegania jest za oknem, łatwiej będzie nam zebrać siły, by regularnie uprawiać sport. Dlatego też, przy wyborze mieszkania coraz częściej kierujemy się nie tylko ceną i dobrym połączeniem z centrum miasta, ale także tym, czy w danym miejscu będziemy mogli aktywnie spędzać czas.

Źródło: Ataner

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.