Nagrody Polskie Wnętrza 2011

18 czerwca 2012

Pokoj_MAI     11 czerwca ogłoszono wyniki pierwszej edycji konkursu organizowanego przez wortal Sztuka–Wnetrza.pl – „Polskie Wnętrza 2011”. Nagrody za najlepsze aranżacje przyznano w dwóch kategoriach – przestrzeń publiczna oraz przestrzeń prywatna.

     Jury nagrodziło między innymi pokój dziecięcy w warszawskim apartamentowcu, poznański hotel, a nawet garaż połączony z biurem.
Bezpośrednią inspiracją organizatorów konkursu był niezwykle udany dla polskiej architektury okres. W 2011 roku w Polsce powstało wiele interesujących i nowoczesnych obiektów architektonicznych. A były to zarówno inwestycje publiczne, jak i prywatne. Plebiscyt „Polskie Wnętrza 2011” wyróżnił najlepsze z nich.
     Uczestnikom konkursu poprzeczkę ustawiono niezwykle wysoko. Projekty oceniał bowiem profesjonalny zespół architektów i projektantów. W skład pięcioosobowego jury weszli: krytyk literatury Anna Cymer z portalu sztuka-architektury.pl, projektanci Marta Florkowska-Dwojak i Tomasz Rygalik oraz architekci Marlena Wolnik i Kuba Woźniczka.
O zwycięstwo w konkursie walczyło ponad trzydzieści projektów prezentowanych na wortalu Sztuka–Wnetrza.pl. W kategorii wnętrza publiczne konkurowały między innymi realizacje restauracji, butików, uczelni wyższych, a nawet teatrów. O wysokim poziomie plebiscytu świadczy fakt, że jury pierwsze miejsce przyznało ex aequo poznańskiemu Pokoj_MAI_81WAWPL_07_www-199x300garażowi połączonemu z biurem, spółki Ultra Architects oraz warszawskiemu butikowi Pop up shop, w którym projektanci wykorzystali efekt złudzenia optycznego. Drugie miejsce w tej kategorii zajął butik Fiu Fiu w Warszawie, a trzecie – apartament w minimalistycznym stylu - Quotel z Poznania.


     W kategorii wnętrza prywatne zdecydowanym zwycięzcą została warszawska pracownia architektoniczna 81.WAW.PL. Zgłoszony do konkursu projekt pokoju Mai w jednym z warszawskich apartamentowców, zdobył w konkursie pierwszą nagrodę.
Dziecięcy pokój w wykonaniu architektów z 81.WAW.PL prezentuje się przede wszystkim funkcjonalnie. Całe pomieszczenie podzielono na trzy strefy: nauki, zabawy i odpoczynku, natomiast punktem wyjścia całej aranżacji jest łóżko z ledowym oświetleniem, umieszczone 150 cm nad podłogą. Jednak kącik nocny dziewczynki w niczym nie przypomina tradycyjnego piętrowego łóżka z drabinką. Do „podniebnej sypialni” Mai prowadzą niskie, wygodne schodki, ukryte za lustrem.
     Maja mając do dyspozycji centralne miejsce w pokoju, swobodnie może bawić się także na podłodze. Gdy zabawki trzeba schować, idealnym rozwiązaniem okazują się specjalne szafki umieszczone pod łóżkiem.
Zaraz za pokojem dziecięcym, na drugim miejscu w konkursie „Polskie Wnętrza 2011” uplasował się podwarszawski segment dla czteroosobowej rodziny, w całości zrealizowany w stylu skandynawskim. Na podium w kategorii wnętrza prywatne znalazł się jeszcze poznański, dwupoziomowy apartament.
Cieszy fakt, że coraz więcej polskich projektantów i architektów może śmiało konkurować z europejskimi kolegami. Widać wyraźnie, że projekty są wybitne i mogłyby śmiało reprezentować nasz kraj nawet na międzynarodowych konkursach.

 

Źródło: WWW.81.WAW.PL

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.