Radosne miejsce zabaw

16 marca 2012
fot_4_plac_zabaw

     Kolorowy plac zabaw z pewnością przyciągnie tłumy dzieciaków. Dzięki różnego rodzaju drabinkom, huśtawkom i zjeżdżalniom, mogą one aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i ćwiczyć swoją kondycję ruchową. Plac zabaw powinien być miejscem atrakcyjnym, ale przede wszystkim - bezpiecznym.

     W miejscach przeznaczonych do zabawy, ważne jest zastosowanie nowoczesnej, bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami, właściwe rozmieszczenie sprzętu znajdującego się na placu zabaw, przyjazne zagospodarowanie pozostałego obszaru zielenią oraz odpowiednie ogrodzenie terenu.

Najważniejsze bezpieczeństwo

     O to, aby najmłodszym nie stało się nic złego, oprócz rodziców, dbają również władze miast, dyrekcje szkół czy samo Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ostatni z wymienionych podmiotów uruchomił nawet specjalny program „Radosna szkoła”. Uczestnictwo w programie umożliwia budowę nowoczesnych, dobrze wyposażonych i bezpiecznych placów zabaw dla młodzieży wczesnoszkolnej. Każda polska szkoła może otrzymać dofinansowanie na urządzenie szkolnego placu zabaw. Jednym z warunków jest przeznaczenie na budowę placu przyszkolnego terenu o odpowiedniej wielkości. Powstające w ramach programu miejsca zabaw, często budowane są w pobliżu orlików, tworząc tym samym swoiste kompleksy sportowo-rekreacyjne. Teren, gdzie przebywają i bawią się małe dzieci, wymaga odpowiedniego ogrodzenia - tak, aby uniemożliwić im wychodzenie poza sam plac bez zezwolenia opiekuna. W roli ogrodzenia takich obiektów, jak boiska czy place zabaw, dobrze sprawdzają się na przykład panele ogrodzeniowe Fokus firmy Tabal Techfence.

Odpowiedni wybór

     Ogrodzenie musi być odpowiednio dobrane. Dzięki temu zyskamy estetyczny wygląd i zaoszczędzimyfot_1_panele_Fokus_boisko_szkolne pieniądze, unikając szybkiej wymiany źle zakupionych paneli ogrodzeniowych. - Produkcja paneli Fokus odbywa się przy użyciu najnowszych dostępnych technologii, zgodnie z zachowaniem ścisłych norm jakościowych - zarówno materiałowych, produkcyjnych, jak i dotyczących zabezpieczenia antykorozyjnego. Wszystkie elementy systemu zapewniają łatwy i szybki montaż – przez nasze profesjonalne ekipy montażowe lub na własną rękę – tłumaczy Paweł Byś, doradca techniczno-handlowy Tabal Techfence. Łatwy montaż zapewnia system dedykowanych dla paneli ogrodzeniowych akcesoriów montażowych. System oferuje panele o różnych wysokościach, słupki umożliwiające montaż w gruncie, na cokołach czy posadzkach. Panele Fokus wykazują dużą sztywność wynikającą z zastosowanego drutu stalowego wysokiej jakości o średnicy fi 5 mm oraz profilowań poziomych. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego ogrodzenia, istotne jest również, aby zwrócić uwagę, czy panele mają zabezpieczenie antykorozyjne. Dla przykładu, w przypadku wspomnianego już panelu Fokus, stosowane jest między innymi cynkowanie ogniowe, dzięki czemu mamy pewność, że nasze ogrodzenie nie pokryje się rdzą przez bardzo długi okres (w obszarach o średnich zanieczyszczeniach jest to okres kilkudziesięciu lat).

Ochrona całą dobę

     Zamontowanie dobrze dobranych paneli ogrodzeniowych wysokiej jakości, daje pewność, że dziecko nie wyjdzie poza teren placu zabaw bez zgody opiekuna. Każdy, kto choć raz pilnował malucha wie, że wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecięca ufność szybko zaprowadziła go poza miejsce zabaw. Możemy być także spokojni o zabezpieczenie terenu przed osobami postronnymi. Ogrodzenie uniemożliwia wejście na plac obcych ludzi. Uzupełnieniem systemu Fokus jest szeroka gama bram przesuwnych, skrzydłowych oraz furtek, które możemy wybrać w zależności od potrzeb i możliwości terenu. Na mniejszych placach zabaw zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest furtka. Na placach przy większych obiektach, np. ośrodkach wypoczynkowych, lepsza może natomiast okazać się brama. Automatyczne bramy z pilotem, to dodatkowa możliwość całodobowej ochrony obiektu. Barierę, jaką jest brama z napędem, ciężej pokonać. Jest to przydatne szczególnie na boiskach, kiedy starsza młodzież, bez odpowiedniego upoważnienia, próbuje dostać się na zamknięte boisko. Korzystając z usług dobrych producentów, możemy także dopasować kolor ogrodzenia do reszty otoczenia. - Dowolność wyboru kolorystyki paneli Fokus zgodnie z paletą RAL, to nie tylko udogodnienie estetyczne, to także dodatkowa powłoka antykorozyjna o grubości nawet do 120 mikronów, którą stanowi lakier proszkowy – wyjaśnia Paweł Byś.

     Bez względu więc na rodzaj obiektu – szkolny lub osiedlowy plac zabaw, miejsce wypoczynku przy ośrodku wczasowym czy szkolne albo miejskie boisko, ważne jest, aby nie tylko został on dobrze wyposażony, ale także odpowiednio ogrodzony. Zapewnimy tym samym bezpieczeństwo dzieciom oraz ochronimy obiekt przed zniszczeniem przez osoby nieupoważnione do korzystania z niego.

Źródło: redpen.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zobacz także ...

fotZa oknem melancholijny widok:miasto spowite mleczną aurą. Czyż to nie wygląda pięknie? Zanim rozpłyniemy się jednak w zachwytach, warto zdać sobie sprawę z tego, że ta mglista przesłona to może być również… smog.

Więcej …
 

fotJeśli zaczynasz spędzać wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach, to znak, że przyszła zima. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że na zewnątrz zrobiło się biało. Śnieg to niewątpliwie piękny atrybut tej pory roku, a więc czekamy na niego z utęsknieniem.

Więcej …
 

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.