Małe mieszkania poszukiwane

09 lutego 2012

 

     Z badań przeprowadzonych przez serwis Oferty.net wynika, że mieszkania w cenie poniżej 200 tys. największym powodzeniem cieszą się w Gdańsku (42 proc. nabywców jest zainteresowanych takim właśnie zakupem) i Poznaniu (40,9 proc.). W Krakowie mieszkań w najtańszym przedziale cenowym szuka prawie 38 proc. nabywców, we Wrocławiu 36 proc., w Warszawie - 19,8 proc.

     Lokali w przedziale cenowym 200-300 tys. zł poszukuje 37 proc. nabywców w Krakowie, 36,1 proc. w Gdańsku, 34,9 proc. we Wrocławiu, w Poznaniu - 30,9 proc., w Warszawie - 19,8 proc. Tylko nieco ponad 16 proc. klientów w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu poszukuje ofert w przedziale cenowym od 300 do 400 tys. zł. We Wrocławiu zakupem mieszkania za taką cenę zainteresowany jest co piąty klient, a w Warszawie - co czwarty.

     Grono klientów skłonnych przeznaczyć ponad 400 tys. zł na zakup mieszkania wynosi w Warszawie ponad 31 proc., ale we Wrocławiu jest już zdecydowanie mniejsze (13 proc.). Jeszcze mniej jest takich klientów w Poznaniu - 8,7 proc., a w plasującym się tuż za Warszawą pod względem wysokości cen Krakowie - 8,5 proc.

     Zdaniem ekspertów wyniki przeprowadzonego badania wskazują na różnice w strukturze popytu w dużych polskich miastach oraz potwierdzają też, że aktualna oferta rynku wciąż znacznie odbiega od potrzeb kupujących. Większość oferowanych mieszkań wystawianych jest po cenach, które pozostają poza zasięgiem osób rzeczywiście zainteresowanych dokonaniem zakupu.

     Badanie zostało przeprowadzone przez serwis Oferty.net w listopadzie 2011 r. wśród 1602 klientów aktywnie poszukujących mieszkań na rynku wtórnym w pięciu największych polskich miastach: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

     "Nie było to proste badanie ankietowe, ale dane zebrane na podstawie rozmów z osobami rzeczywiście szukającymi lokali do zakupu. Wyniki są więc wiarygodne" - powiedział PAP analityk serwisu Oferty.net Marcin Drogomirecki.

Źródło: wyborcza.biz

 

Zobacz także ...

fotJesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Więcej …
 

 

 

Więcej …
 

fotOlej, lakierobejca czy impregnat? O tym, jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie decyduje kilka czynników. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Więcej …
 

 

Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących?

Więcej …

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz politykę prywatności.

Rozumiem i akceptuję.
Prawo telekomunikacyjne.